Kalashnikov Style 12 gauge Shotgun

Uzun Namlulu Silahlar admin tarafından 5 sene önce paylaşıldı. Yorum Yok
Kalashnikov Style 12 gauge Shotgun

resim2

Kalashnikov AK-47 tasarımı gereği güvenilirlik, basit kullanım ve mükemmel mekanik özellikleri bir araya getirmekte.

Yeni tasarımda, toleransların daraltılması ve kritik parçaların yeniden tasarlanmasıyla birlikte isabet oranı ve grupmanlarda çok daha yüksek başarı edilmiştir.

Atım yatağı ve namlu içi nitrokarbürizasyon işlemi ile sertleştirilerek dış etkenlere ve paslanmaya karşı dayanıklı hal getirilmiş ve silahın kullanım ömrü arttırılmıştır.

Namlu ucu, uzatma şokları, alev gizleyen gibi aksesuarların takılmasına müsaade etmektedir.

AK tarzı kundak, dipçik ve tabanca kabzesi darbeye, aşınmaya dayanıklı polimer malzemeden üretilmiştir. Ergonomik olarak iyileştirilmiş yapısı ile silah üzerinde mükemmel bir kontrol temin edilmesi hedeflenmiştir.

Sağlam polimer malzemeden yapılmış el kundağı opsiyonel olarak alınıp eklenebilen NATO standardı picatinny aksesuar rayı sayesinde başta fener, çatalayak vb birçok aksesuarın takılmasında kolaylık sağlamaktadır. Genişletilmiş tetik korkuluğu kullanıcının ellerinde eldiven varken bile zorlanmadan tetiğe ulaşabilmesini sağlar.
Tipik AK tarzı nişangahlar her mesafede kolaylıkla nişan alınmasını sağlar.

ÖZELLİKLER                                                                                            

 • 12 / 20 / 36 çap
 • Nitrokarbürizasyon işlemi sayesinde sertleştirilmiş ve dayanımı arttırılmış atım yatağı namlu iç ve dış yüzeyleri aşınmaya ve paslanmaya karşı çok daha dirençlidir.
 • Erişimi kolay emniyet manivelası.
 • Değişik kapasitelerde polimer şarjörler sayesinde her amaca yönelik sayıda fişek taşıyabilme olanağı.
 • Tüm döküm parçalar daha hassas toleranslar sağlanması adına modern CNC tezgahlarda işlemden geçirilmektedir.
 • Bakımı kolay yarıotomatik gaz pistonu
 • Yivsiz namlu.

 

36 çap (.410 kalibre) Kalashnikov yivsiz av tüfekleri, serinin diğer modelleri olan 12 çap ve 20 çap av tüfekleri ile aynı temellere bağlı kalınarak üretilmiştir. Her bir model güvenilirliği ve sağlamlığı zaman içinde kanıtlanmış Kalashnikov AK saldırı tüfeği tasarımından yola çıkılarak üretilmiştir.

Bu modeller amaca göre optimize edilmiş konfigürasyonlarda üretilip av, ev savunması veya güvenlik öncelikli kullanıma sunulmuştur.

Av tüfeği modelleri tabanca kabzeli sabit dipçikli, uzun namluları ve namlu ucuna takılabilen opsiyonel değiştirilebilir uzatma şoklarıyla sunulmaktadır. (Kundak / dipçik setleri ahşap ya da polimer olabilmektedir)

Savunma ve taktik modelleri AK-74M tarzı tabanca kabzeli ve yana katlanabilir polimer dipçikler ile donatılmıştır.

36 çap fişek atmak üzere üretilen Kalashnikov 410K modellerinin bazı sürümleri polimer ya da ahşap kundak takımına alternatif olarak metal kundak dipçik takımı ve AK-tipi 25 ve 50 metrelere ayarlanabilen gez içeren nişangahlarla donanmıştır. Güvenlik güçleri için üretilen bu modellerin namluları 330 ve 403mm seçenekleri ile sunulmaktadır.

Kalashnikov 410 yivsiz tüfekleri gazlı sistem esasına dayalı, yarı-otomatik olarak çalışan, namlu üzerinde konumlanmış uzun darbeli  gas pistonuna sahiptir.

Gaz sistemi güvenli çalışma adına standart 70mm veya magnum 76mm fişeklere göre elle ayarlanabilir regülatöre sahiptir.


Osmanlı Savunma Türkiye’de ki silah severlerin tutkusu haline gelen markalardan
HS Tabanca , Kalashnikov Yivsiz av tüfeği ve askeri amaçla yurda giren
VHS /VHS2 ürünleri ve
Sestan-Busch Balistik Koruyucu ekipmanları Türkiye Temsilcisidir
www.osmanlisavunma.com

 

Kalashnikov av tüfekleri  hakkında bilgi almak için : www.osmanlisavunma.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
 • Sestan Busch – Balistik Kask

  Šestan-Busch | Military Helmets offers wide range of thermoplastic and composites products. In a field of equipment for army produces ballistic security equipment, biologic chemical protective items and plastic parts. ŠESTAN- BUSCH is a mod...

 • HS 9 hakkında uzman kullanıcı yorumu

  Hs 9 hakkında uzman bir silah kullanıcısının yorumu: “Öncelikle şunu söylemeliyim, silahın malzeme ve işçilik düzeyi oldukça iyi. Oldukça tatminkar bir işçilik vardı. Silahın 102 mm’lik namlusunun yiv-set başlangıcında aynı P99&...

 • Kalashnikov Style 12 gauge Shotgun

  Kalashnikov AK-47 tasarımı gereği güvenilirlik, basit kullanım ve mükemmel mekanik özellikleri bir araya getirmekte. Yeni tasarımda, toleransların daraltılması ve kritik parçaların yeniden tasarlanmasıyla birlikte isabet oranı ve grupmanlar...

Yorum Yazın
FACEBOOK SAYFAMIZ