Kalashnikov
Çap / Kalibre 36ga (.410cal) 20ga 12ga
Şarjör Kapasitesi 2-10 2-10 2-8
Namlu uzunluğu 483-570 mm 570 mm 483-580 mm
Ağırlık 3,4  kg 3,5 kg 3,8 kg

Kalashnikov AK-47 tasarımı gereği güvenilirlik, basit kullanım ve mükemmel mekanik özellikleri bir araya getirmekte.

Yeni tasarımda, toleransların daraltılması ve kritik parçaların yeniden tasarlanmasıyla birlikte isabet oranı ve grupmanlarda çok daha yüksek başarı edilmiştir.

Atım yatağı ve namlu içi nitrokarbürizasyon işlemi ile sertleştirilerek dış etkenlere ve paslanmaya karşı dayanıklı hal getirilmiş ve silahın kullanım ömrü arttırılmıştır.

Namlu ucu, uzatma şokları, alev gizleyen gibi aksesuarların takılmasına müsaade etmektedir.

AK tarzı kundak, dipçik ve tabanca kabzesi darbeye, aşınmaya dayanıklı polimer malzemeden üretilmiştir. Ergonomik olarak iyileştirilmiş yapısı ile silah üzerinde mükemmel bir kontrol temin edilmesi hedeflenmiştir.

Sağlam polimer malzemeden yapılmış el kundağı opsiyonel olarak alınıp eklenebilen NATO standardı picatinny aksesuar rayı sayesinde başta fener, çatalayak vb birçok aksesuarın takılmasında kolaylık sağlamaktadır. Genişletilmiş tetik korkuluğu kullanıcının ellerinde eldiven varken bile zorlanmadan tetiğe ulaşabilmesini sağlar.
Tipik AK tarzı nişangahlar her mesafede kolaylıkla nişan alınmasını sağlar.

ÖZELLİKLER                                                                                            

  • 12 / 20 / 36 çap
  • Nitrokarbürizasyon işlemi sayesinde sertleştirilmiş ve dayanımı arttırılmış atım yatağı namlu iç ve dış yüzeyleri aşınmaya ve paslanmaya karşı çok daha dirençlidir.
  • Erişimi kolay emniyet manivelası.
  • Değişik kapasitelerde polimer şarjörler sayesinde her amaca yönelik sayıda fişek taşıyabilme olanağı.
  • Tüm döküm parçalar daha hassas toleranslar sağlanması adına modern CNC tezgahlarda işlemden geçirilmektedir.
  • Bakımı kolay yarıotomatik gaz pistonu
  • Yivsiz namlu.

 

36 çap (.410 kalibre) Kalashnikov yivsiz av tüfekleri, serinin diğer modelleri olan 12 çap ve 20 çap av tüfekleri ile aynı temellere bağlı kalınarak üretilmiştir. Her bir model güvenilirliği ve sağlamlığı zaman içinde kanıtlanmış Kalashnikov AK saldırı tüfeği tasarımından yola çıkılarak üretilmiştir.

Bu modeller amaca göre optimize edilmiş konfigürasyonlarda üretilip av, ev savunması veya güvenlik öncelikli kullanıma sunulmuştur.

Av tüfeği modelleri tabanca kabzeli sabit dipçikli, uzun namluları ve namlu ucuna takılabilen opsiyonel değiştirilebilir uzatma şoklarıyla sunulmaktadır. (Kundak / dipçik setleri ahşap ya da polimer olabilmektedir)

Savunma ve taktik modelleri AK-74M tarzı tabanca kabzeli ve yana katlanabilir polimer dipçikler ile donatılmıştır.

36 çap fişek atmak üzere üretilen Kalashnikov 410K modellerinin bazı sürümleri polimer ya da ahşap kundak takımına alternatif olarak metal kundak dipçik takımı ve AK-tipi 25 ve 50 metrelere ayarlanabilen gez içeren nişangahlarla donanmıştır. Güvenlik güçleri için üretilen bu modellerin namluları 330 ve 403mm seçenekleri ile sunulmaktadır.

Kalashnikov 410 yivsiz tüfekleri gazlı sistem esasına dayalı, yarı-otomatik olarak çalışan, namlu üzerinde konumlanmış uzun darbeli  gas pistonuna sahiptir.

Gaz sistemi güvenli çalışma adına standart 70mm veya magnum 76mm fişeklere göre elle ayarlanabilir regülatöre sahiptir.

Namlu içi aşınma ve korozyona karşı krom kaplanmıştır.

d01

d02 d03 d04 D05 d06

20160820_164914

FACEBOOK SAYFAMIZ