Tabancalar

 

HS model tabancalar ABD ve Avrupa’nın bir kısmında Amerikan markası SPRINGFIELD XD® SERIES markasıyla pazarlanmaktadır.

 

 

2000’li yılların başlarında Hırvat HS Produkt mühendisleri tabancanın tanımını güncellemek üzere çalışmalarını ergonomik konfor, kolay kullanım, performans ve özellikleriyle yeni bir endüstri standardı yaratmak üzere çalışmalarını hızlandırdı. Herhangi bir HS modelini kavradığınızda elinizle ne kadar doğal bir uyum içinde olduğunu yaşayıp şaşıracaksınız. Hizmet sınıfı (tactical/service), standart günlük taşıma (compact) ya da gizli taşımaya uygun küçük boy (sub-compact) hangi modeli seçerseniz seçin elinizle tam bir uyum içinde olacaktır. Hemen ardından hedefe ne kadar kolay ve kesin nişan alabileceğinizi deneyin. Şaşıracaksınız çünkü John Moses Browning’in mükemmel açılarla donatılmış model 1911’i ile aynı kabza açısı, doğal ve efor harcamadan nişan almanızı sağlayacaktır.

 

 

 

HS (XD®) modelleri rakiplerine göre birçok üstün donanım özellikleriyle geldiğinden henüz yarışa başlamadan hepsinden önde yer almaktadır. Ateşleme iğnesi kurulu ve atım yatağı dolu göstergesi atıcıya anında dokunsal ve görsel bilgi vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunun anlamı, bir bakış atmak ya da dokunma ile atım yatağınızın dolu olup ateşleme iğnesinin kurulu olduğunu bileceksiniz.

 

 

 

 

 

 

Üç farklı otomatik emniyet sistemi sayesinde istemsiz ateşlemeler önlenmekte ve siz, ekstra güvenle odaklanacaksınız.
1- Patentli Ultra Safety Assurance Action Trigger System sayesinde düşme, çarpma ya da herhangi bir istemdışı durumda tetiğin geriye doğru gitmesi bloke edilir.
2- Kabze emniyeti kabze tam olarak kavranmadıysa ateşlemeye izin vermez.
3- Ateşleme iğnesi blokaj pimi ise ateşleme iğnesini kitleyerek istem dışı ateşlemeye karşı emniyetin 3. kademesini oluşturur.

 

 

 

 

Tüm HS tabanca modellerinde standart olarak bulunan aksesuar rayı, silahınıza dilediğiniz zaman fener, lazer ya da dilediğiniz herhangi bir diğer aksesuarı monte edebilmenizi sağlar.

 

 

 

 
 

 

 

 
Çift taraflı olarak yerleştirilmiş şarjör bırakma mandalı sayesinde hangi elinizin baskın olduğuna bakmaksızın konforlu bir şarjör değiştirme olanağı sağlar. Aynı zamanda istem dışı dokunmalar ve çarpmalardan dolayı şarjörün çıkmasını engellemek amacıyla şarjör bırakma mandalı derin ve kapalı bir alana yerleştirilmiştir.

 

 

 

 

Melonite® ya da paslanmaz çelik yüzeye sahip namlu, yüksek teknoloji ile üretilmiş olup fişeğe atım yatağına yüklenme sırasında kılavuzluk eden rampasıyla onbinlerce atış sonrasında bile güvenle isabetli atışlar yapabilmenizi sağlar. Yeni ve tecrübesiz bir atıcı da olsanız, yılların tecrübesi ve birikimiyle poligonları kasıp kavuran bir uzman da olsanız HS serisinin hangi tabancasını ele alırsanız müsabaka kalitesindeki yapı ve polimer bir silahın nasıl olması gerektiğine şahit olacaksınız.
FACEBOOK SAYFAMIZ